lut
11
2013

Młodzież, jakże ich dzisiaj zrozumieć?

Wiele razy w ciągu konwersacji na gg ze znajomymi spostrzegam, iż traktują oni różne skróty. Na bank dla nich jest to nader naturalne. Ja zwykle po przeczytaniu nadmienionego skrótu muszę zadać pytanie o co chodziło.

Skrótów tych nauczyli się bez wątpienia od własnych dzieci. Interesujące jest to, że młodzież całkowicie się rozumie używając takich rzeczy. Gdy pełnoletni stanie blisko, w takim przypadku nawet bez wyjątkowego kombinowania jest dozwolone przy nim prowadzić dialog na rozliczne problemy, by niniejszego nie zajarzył.

Jaki jest wobec tego kłopot? No dalej takie skrótowe myślenie poczyna się przenosić w pozostałe miejsca. Na przykład na forach internetowych nie znajdziesz u takiej postaci zanadto rozbudowanego tematu, a zaledwie: ogłoszenia, albo wypożyczalnia. I teraz bądź w tej okolicy mądry i gdybaj co przeczytasz w tym temacie.

W zamian wpisać dobry temat dla jakiegoś problemu serwują jeden, niekiedy dwa wyrazy i są wybitnie zadowoleni. A tylko zwróć uwagę, że może pożądane byłoby wyraźniej się wyrażać.

Comments are closed.