lut
08
2013

W szkołach kształci się głupków

Zwiedzając wielorakiego modela fora usytuowane w sieci co rusz nagminniej dochodzę do wniosku, iż nasz proces nauczania jest łagodnie mówiąc, kiepski. Totalnie nie mam tutaj na uwadze błędów ortograficznych. Polski język naprawdę jest niezwykle karkołomny i sam zresztą w szeregu przypadków taki babol robię.

Poniekąd chodzi o owo, że młodzież nie umie sensownie się wypowiadać. Rozpocznijmy od tego, że na forum zakładając jakiś następny temat powinno się dostarczyć tytuł. Już tutaj częstokroć zdarzają sie takie hity: egzaminy, a dalej jest jeszcze gorzej. Często muszę przeczytać dany post kilka razy, a i tak całkiem nie mam pojęcia o co chodziło. Pewnie często problemem jest totalny brak czasu osoby zakładającej nowy temat, ale warto w tytule dać coś więcej niż samo wystąpienia. Dlaczego przed wejściem w temat tak naprawdę muszę domyślać się o czym będę czytał?

Wychodzi w tej okolicy kompletny brak biegłości przekazania kompedium wyłącznie w kilku słowach, a bieżącego jak dosięgam pamięcią szkolono mnie na polskim. Obecnie chyba bardziej zależy na ludziach, jacy nie absolutnie myślą, żeby zdołać im wciskać każdy kit. Trzeba to niezmiernie prędko przekształcić!

Comments are closed.